lokalizacjaul. T. Boya-Żeleńskiego 2a, Rzeszów

telefon+48 17 85 40 624

emailbiuro@polkemic.pl

HISTORIA

historia

Polkemic jest przedsiębiorstwem założonym w 1993 roku w Rzeszowie. Firma prowadzi działalność w branży producentów obrzeży meblowych. Głównym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa jest produkcja obrzeży i profili meblowych.

Przez pierwsze lata swojej działalności od 1993 do 2002 roku firma inwestowała w rozwój i produkcję różnych profili dla przemysłu. Głównymi produktami stały się kanały, korytka oraz rury osłonowe do prowadzenia instalacji informatyczno – elektrycznych.

W 1997 roku Polkemic przedstawił pierwszy produkt dla branży meblarskiej - profil C. Służył on do zabezpieczenia i dekoracji krawędzi płyt meblowych.
Odnosząc duży sukces na rynku krajowym jak i na rynkach eksportowych. W raz z dynamicznym rozwojem meblarstwa kolekcja profili C wzbogaciła się o nowe kształty, rozmiary a także kolorystykę wybarwień. Produkt ten jest dostępny również dzisiaj w ofercie Polkemica.

W 2000 roku jako jedna z pierwszych firm z rejonu środkowoeuropejskiego rozpoczęliśmy produkcję obrzeży meblowych drukowanych oraz jednobarwnych przeznaczonych do okleinowania płyt meblowych.

W kolejnych latach 2000 – 2010 nastąpił gwałtowny rozwój firmy. Ekspansja obrzeży meblowych Polkemica zaowocowała pozycją lidera w rejonie środkowoeuropejskim, a także pozwoliła na skierowanie oferty na nowe rynki eksportowe. Paleta obrzeży meblowych Polkemica wzbogaciła się o nowe materiały termoplastyczne oraz o nowe wybarwienia i struktury.

W 2012 roku rozpoczęliśmy produkcję w nowym zakładzie produkcyjnym przy wykorzystaniu nowej technologii produkcji obrzeży z tak zwanej „jumbo rolki”. Obrzeża cięte z szerokiego profilu znalazły zastowanie we wszystkich zakładach produkcji mebli. Nowy produkt z nowej fabryki wzbogacił się również nowy materiał termoplastyczny jakim jest ABS.

W kolejnych latach 2012 – 2017 oferta Polkemica wzbogaciła się o nowe produkty z grupy obrzeży ABS i PVC. Zaczęliśmy jako jedna z pierwszych fabryk produkcję obrzeży ze specjalnymi strukturami tłoczenia, obrzeża blatowe a także obrzeża z efektem wysokiego połysku. W ramach oferty Polkemica pojawiły się produkty uzupełniające w asortymencie firmy, obrzeża naturalne, zaślepki meblowe oraz płyny czyszczące. Został uruchomiony trzeci zakład produkcyjny zajmujący się produkcją prototypów obrzeży meblowych, produkcją testową oraz laboratoryjną.

W 2017 roku Polkemic otwiera nowy rozdział w swoim rozwoju. Uruchominona zostanie nowa fabryka obrzeży meblowych z nowymi produktami firmy. Przez ostanie 24 lata firma dokonała wielu inwestycji w park maszynowy rozwijając i modyfikując technologie pod własne potrzeby. Dzisiaj jest skoncentrowana na nowych rozwiązaniach nie bojąc się podejnować ryzyka i brać całkowitą odpowiedzialniość za swoje działania. Polkemic to godny zaufania partner spełniający oczekiwania klientów w zakresie idealnego połączenia doskonałego produktu za bardzo atrakcyjną cenę.

MISJA FIRMY

Produkcja obrzeży meblowych w połączeniu z najnowszą technologią i wzornictwem związanym z aktualnymi trendami.

arrow

JAKOŚĆ

jakosc

Produkty cechuje wyjątkowa uwaga w zakresie doboru, kontroli, optymalizacji komponentów, co przekłada się na finalny wyrób o ponadprzeciętnej jakości.

SPRAWDZONY PRODUCENT

sprawdzony producent

Własne know-how wypracowane przez 25 lat doświadczenia w dziedzinie wytłaczania oraz drukowania. Ogromna masa towarowa sprzedanych produktów do ponad 20 krajów eksportowych. Stabilna i silna marka.

ELASTYCZNOŚĆ

elastycznosc

Standardowe i ponad normatywne kolekcje przeznaczone dla każdego. Własny wydział projektowania wybarwień obrzeży meblowych. Dynamiczny i skuteczny serwis sprzedażowy. Realizacja nietypowych zleceń na obrzeża i profile.

DESIGN I SMAK

design i smak

Wspólne projekty w zakresie wybarwień krawędzi z producentami mebli i dilerami. Szukanie najlepszego kompromisu w ergonomii, wizualizacji, sensoryczności nowych wyzwań w zakresie opracowania finalnego produktu.

 

 

UE Fundusze europejskie dla P WschUE Inteligentny rozwojUE Innowacyjna gospodarkaUE Fundusz rozwoju regionalnegodotacje na innowacje

 

 

Polkemic

ul. T. Boya-Żeleńskiego 2a
35-105 Rzeszów

tel. +48 17 85 40 624
fax. +48 17 85 40 888

e-mail: biuro@polkemic.pl
marketing: marketing@polkemic.pl
sprzedaż: sprzedaz@polkemic.pl

godziny pracy:
7:00 – 15:30

fb

Fabryka Polkemic

ul. Innowacyjna 12
36-060 Głogów Małopolski

tel. +48 17 85 40 624

e-mail: biuro@polkemic.pl

polkemic srodowisko